Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Uwaga na wyłudzaczy haseł. Korzystam z poczty Gmaila, mam trzy konta: jedno…

Uwaga na wyłudzaczy haseł.
Korzystam z poczty Gmaila, mam trzy konta: jedno służbowe i dwa prywatne. Jakiś czas temu przeglądałam służbowe konto, kiedy na dole okna zauważyłam żółty napis, głoszący, że moja poczta jest otwarta na jeszcze jednym urządzeniu, ale z Androidem. Nie posiadam żadnego urządzenia z Androidem. Pierwsze, co zrobiłam, to zmieniłam wszystkie hasła na bardzo skomplikowane.
Dziś, z adresu tarcza.ochronna@gmail.com, dostałam taką oto wiadomość:

"Uwaga *moje imię*! Twoje konto jest zagrożone!

Twoje konto jest zagrożone. Wykryliśmy próby włamania.
Twoje konto zostało dwukrotnie zgłoszone jako spamujące. Przy trzecim zgłoszeniu zostanie automatycznie zablokowane. Najczęściej niechciane maile rozsyłane są przez automatyczne roboty zwane botami. Dlatego każdy tego typu sygnał musimy sprawdzić.

Sposób weryfikacji.

Aby potwierdzić, że to konto nie należy do bota, prosimy odpowiedzieć na tego maila. Odpowiedź interpretowana jest przez automat autoryzacyjny po odczytaniu niniejszej wiadomości i MUSI ZAWIERAĆ WYŁĄCZNIE DWA SŁOWA:
- hasło używane podczas logowania do skrzynki pocztowej;
- Twoje imię.


Aby dowiedzieć się więcej na temat skrzynki odbiorczej Gmaila, odwiedź centrum pomocy lub obejrzyj film.
Zespół Gmaila
© 2015 Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043"

Wszystko jest ładnie okraszone odpowiednimi obrazkami i wygląda bardzo wiarygodnie.
Gdyby nie to, że życzą sobie przesłania nowego hasła...
Sprawę zgłosiłam do Gmaila, ale uważajcie.

internet hasło wyłudzacze

by BlackCat
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar boom_boom
4 6

Trzeba było potrolowac złodzieja.

Odpowiedz
avatar burninfire
3 3

@boom_boom: Zazwyczaj to boty, więc osiągniesz tyle, co w rozmowie ze ścianą.

Odpowiedz
avatar gman
0 0

@boom_boom: Lepiej nie odpisywać bo jeszcze cie wrzuci na jakąś spam listę albo co.

Odpowiedz
avatar Allice
13 13

WSZĘDZIE trąbią żeby nie podawać w mailach haseł, że nie proszą o nie itd... Trzeba być mocno naiwnym, zresztą tak samo jak przy dużej części wyłudzeń czy konkursów

Odpowiedz
avatar BlackCat
7 9

@Allice: Zawsze trafi się ktoś, kto w to uwierzy

Odpowiedz
avatar rodzynek2
4 4

@BlackCat: Bo inaczej już dawno zaniechaliby prób wyłudzenia lub nie zdażałyby się tak często.

Odpowiedz
avatar mskps
-2 2

A to info o zalogowaniu na androidzie to skąd? Gmail wysyła maile o nowych logowaniach, a aktualnie zalogowane można łatwo sprawdzić w przeglądarce, więc trochę nie rozumiem skąd to żółte info o wykrytym logowaniu.

Odpowiedz
avatar BlackCat
1 1

@mskps: Pod oknem z mailami, po prawej stronie był napis o logowaniu. Tam zazwyczaj jest informacja kiedy było poprzednie logowanie

Odpowiedz
avatar Rollem
2 2

@mskps: Standardowo dostajesz maila jeśli zalogujesz się z innego niż dotychczas IP.

Odpowiedz
avatar themistborn
1 3

Dlatego warto sobie w Googlach na kompie ustawić logowanie dwuetapowe. Może zajmuje trochę więcej czasu ale jest pewniejsze. Po pierwsze wpisujemy hasło a po drugie musimy potwierdzić to na telefonie. Poprzez SMS lub okienko z pytaniem czy logujemy się z danego urządzenia właśnie w tej chwili.

Odpowiedz
avatar ZlaFranca
2 4

Mi ostatnio przychodzą dziwne maile od "paypal" próbujące wyłudzić hasło. Widocznie są ludzie którzy bezmyślnie odpisują na tego typu wiadomości, lub nie są świadomości zagrożeń (starsi ludzie).

Odpowiedz
avatar CrazDes
1 1

Jeśli adres jest podany gdziekolwiek, to istnieje szansa że ktoś go wyszuka i zaspamuje. Gmail prywatny miałem czysty, a dodatkowy używany do strony typu spotted - dałem w opisie. Tam oczywiście co jakiś czas był typowy SPAM (np. spadek do odebrania, tylko trzeba opłacić prawnika). Spamowanie do firm ma sens - w niejednej pracują Grażynki przyjęte po znajomości, które z chęcią podążą za instrukcją, a i jeszcze się szefom pochwalą jak to dbają o bezpieczeństwo. Póki edukacja dot. bezpieczeństwa w sieci będzie na bardzo słabym poziomie, to na bieżąco będą przybywać naiwni użytkownicy: zarówno małe dzieci, jak też inne grupy wiekowe, które dopiero od niedawna postanowiły zaistnieć w Internecie. W podstawówce na informatykach i ewentualnie wychowawczych powinni non stop powtarzać podstawowe zasady. Na kolejnych etapach edukacji również... do osób starszych można tylko w dyplomatyczny sposób wtrącić temat do rozmowy, np. podczas spotkania rodzinnego.

Odpowiedz
avatar Lynxo
1 1

Trzeba być ultradebilem żeby się na takie coś nabrać. Serio. To jak ktoś stojący przy bankomacie, z waszą kartą w ręku, pytający o PIN.

Odpowiedz
Udostępnij