Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Komórka urzędu powiatowego w teorii mająca pomagać osobom niepełnosprawnym. W teorii, bo…

Komórka urzędu powiatowego w teorii mająca pomagać osobom niepełnosprawnym. W teorii, bo w praktyce jej siedziba mieści się na 2. piętrze budynku bez windy.

Załatwiałam komuś sprawę, osobie z dużymi problemami w poruszaniu się. Ja weszłam na to 2 piętro, ale już widzę kogoś o kulach, jak wdrapuje się tam. Byłam w sprawie wniosku o coś tam, nieistotne. Na żadnych drzwiach nie było napisane, co można za nimi załatwić. Pracownica przechodząca obok zapytała czego szukam i pokierowała mnie. Ale gdyby akurat nikogo nie było?

W środku dowiedziałam się, że nie mam jeszcze 3 kolejnych, koniecznych wniosków. Osoba zainteresowana pobierała ze strony internetowej to, co miałam ze sobą. Nie wiem, czy nie zauważyła reszty, czy ich tam zwyczajnie nie umieścili. I w związku z tymi brakami, papierów nie przyjęli wcale. A przecież można rozpocząć bieg sprawy i nakazać uzupełnienie brakujących papierków w jakimś tam terminie. Ale po co ułatwiać życie komuś, kto i tak ma już pod górkę. Zbiera mi się na napisanie skargi na piekielne starostwo powiatowe.

Dodam, że bezpośrednio pod budynkiem nie ma żadnego parkingu ani miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych. Chcesz się dostać, to sobie radź.

Starostwo powiatowe

by Tee_can_do_that
Dodaj nowy komentarz
avatar janhalb
-3 5

Poczta Polska to instytucja niereformowalna. Do zaorania.

Odpowiedz
avatar Peppone
11 15

Przecież po to są na tym 2. piętrze, żeby im petenci głowy nie zawracali. I po to nie ma tabliczek z opisem co i gdzie, żeby - jak już jakiś desperat dotrze - to żeby się poddał. Kawa się sama nie wypije, a pasjans nie ułoży.

Odpowiedz
avatar bazienka
-1 3

to sluchaj tego, moja przyjaciolka z zanikiem miesni, poruszajaca sie na wozku, zostala kiedys zaproszona na panel o przeszkodach architektonicznych panel mial odbywac sie w starej szkole, gdzie nie bylo wind, za to duzo schodow...

Odpowiedz
avatar Shido
2 2

W świetle przepisów, każdy budynek użyteczności publicznej ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (Windy, toalety, oznaczenia na drzwiach i to wszystko dokładnie jest opisane co jak w jakich wymiarach). Każdy urząd musi posiadać również koordynatora ds. dostępności - należy do niego napisać by wyjaśnił sytuację takiego umiejscowienia tego wydziału i braku dostępności do niego dla osób niepełnosprawnych. Za brak zapewnienia dostępności są wielotysięczne kary. No i kolejna sprawa - urzędnicy bardzo nie lubią niekompletnych dokumentów, bo to tylko komplikuje sprawę i rodzi ryzyko zgubienia jakiejś części dokumentacji, ale nie mogą odmówić przyjęcia wniosku, każdy wniosek trzeba przyjąć i się do niego ustosunkować w przewidzianymi przepisami terminach. Nieprawdą jest jednak to że "nada się bieg sprawie" dokumenty i tak będą leżały i czekały aż zostaną uzupełnione, jedynie co to wystosuje się wezwanie do uzupełnienia w krótkim terminie pod rygorem pozostawienia sprawy bez dalszego biegu (czyli ładne określenie olania sprawy skoro czegoś brakuje) Pozdrawiam Urzędas i Koordynator ds dostępności

Odpowiedz
Udostępnij