Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Wargaming, białoruska firma odpowiedzialna za znaną grę multiplayer "World of Tanks", na…

Wargaming, białoruska firma odpowiedzialna za znaną grę multiplayer "World of Tanks", na swoim kanale zamieściła film zwany historycznym: dotyczy historii czołgu Pantera.

Podczas opisywania wydarzenia z II wojny... użyto mapy współczesnej (dobrze znane granice Polski, Czechosłowacja już się rozpadła). Przy tym Polska została oznaczona tak, jakby w tej wojnie wcale nie brała udziału.

Można to tłumaczyć jako drobne zaniedbanie... ale w praktyce mnóstwo osób poznało zmyśloną historię (a wielu graczy to młodzież).

Wychodzi potem rezultat podobny jak z "polskimi obozami".

Youtube/World of Tanks

by CrazDes
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar Gettor
11 11

Jestem ciekaw argumentacji ludzi, którzy to minusują. "Oj tam, czepiasz się", "A co kogo to obchodzi", czy może coś innego?

Odpowiedz
avatar CrazDes
3 3

@Gettor: Możliwe że to wina metody przedstawienia - może np. w źle sposób załączona "literatura". O ile ortografia i interpunkcja nie stanowią dla mnie problemu, to przedstawienie w takiej postaci by było zadowolonych możliwie najwięcej osób - już poza moimi możliwościami.

Odpowiedz
avatar razzk
5 5

Nie wiem jak mocno dziś Białoruś jest zależna od Rosji, ani jak światopoglądowo Białorusini widzą II Wojnę, ale wśród Rosjan nie trudno spotkać się z przekonaniem, że II Wojna Światowa zaczęła się w 1941.

Odpowiedz
avatar SamanthaFisher
4 4

@razzk: No bo u nich tak uczą w szkołach, że wojna zaczęła się w 1941 wraz z natarciem Niemiec na Rosję.

Odpowiedz
avatar pasjonatpl
5 5

@SamanthaFisher: Głupia sprawa, ale nasza historia też jest zakłamana w kwestii II Wojny Światowej. Mój kumpel akurat studiuje z jedną Rosjanką i tak sobie czasami rozmawiają o historii i czasach współczesnych. Od niej dowiedział się, że jeśli chodzi o II Wojnę, to Rosjanie uczą się tylko o walkach, w które była zaangażowana Armia Czerwona. Nic o froncie zachodnim, inwazji na Normandię itp. Tak zacząłem się nad tym zastanawiać, bo coś nie dawało mi spokoju. Zrozumiałem, że my w taki sam sposób uczymy się historii, tylko polskie oddziały były zaangażowane prawie wszędzie. Ale jak gdzieś nie było Polaków (Grecja czy Jugosławia, o ile mi wiadomo), to o tym już się na lekcjach historii nie uczymy. Zresztą w ogóle poziom nauczania historii schodzi na psy i za mało czasu poświęca się historii współczesnej, a jeszcze mniej krytycznej analizie zamiast przedstawiania suchych faktów i propagowaniu mitu o polskim męczeństwie, z którym się nie zgadzam. Owszem, mieliśmy ciężko, ale uważam, że warto analizować różne scenariusze typu "co mogliśmy w danej sytuacji zrobić i jakie by były konsekwencje".

Odpowiedz
avatar Trepan
2 2

Dbałość o historię według WG: PZ. IV nie miał wieży trapezowej, więc mu ją zabrali (wprowadzili zaraz PZ. IV S, z tą właśnie wieżą, oczywiście premium-do kupienia za realna gotówkę). T26E4 radził sobie za dobrze w grze: zmiana parametrów opancerzenia na słabsze z historycznych, "wiemy, że tak nie było, ale za dużo graczy sobie z nim nie umiało poradzić". Jakby nie można było zmniejszyć mu szybkostrzelności działa, które jest zdecydowanie szybsze niż porównywalne w czołgach z dwoma ładowniczymi i większą wieżą (realizm, czyli dwóch ładowniczych mniej się zmęczy, mając więcej miejsca o wiele sprawniej załadują).

Odpowiedz
avatar CrazDes
0 0

@Trepan: Do tego E-25.... historycznie okazał się większy, ale ten malutki w grze to czołg premium, nie do ruszenia. Więc lepszy niehistoryczny mały niż powiększony zgodniejszy z historią. I oczywiście ich wiedza historyczna przekracza tą osiągniętą przez najwybitniejszych historyków. @Trepan:

Odpowiedz
avatar Voju
2 2

Polska społeczność gry zrobiła taką nagonkę, że film został zaktualizowany. Mapę poprawiono, firma wydała oświadczenie, przeprosiła. Niesmak pozostał.

Odpowiedz
avatar naceroth
0 0

Szanowne Wargaming generalnie miewa problemy z historią. To dotyczy także graczy spoza Polski (...a niektórych Polaków, niestety, również).

Odpowiedz
Udostępnij