Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Popełniłem błąd, dałem się wciągnąć znajomym z pracy w dyskusję o polityce…

Popełniłem błąd, dałem się wciągnąć znajomym z pracy w dyskusję o polityce i dowiedziałem się, że nie mogę być gejem jeśli nie mam lewicowych poglądów.

Zapytany jaką partię popieram, odpowiedziałem, że jestem libertarianinem, czyli jak najniższe podatki, żadnego rozdawania pieniędzy nierobom i patologii, jak najmniejsza ingerencja państwa w gospodarkę, własność prywatna jest święta i mówiąc w uproszczeniu możesz robić co chcesz dopóki nie szkodzisz innym, a twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. W Polsce nie ma partii stricte libertariańskiej, nad czym ubolewam, dlatego nie głosuję, bo nie zgadzam się z żadną z partii na polskiej scenie politycznej.

Dowiedziałem się, że moje poglądy ocierają się o faszyzm i że co ze mnie za gej, skoro nie popieram lewicy, która walczy o moje interesy. Taaa...

Od kiedy to poglądy polityczne mają zależeć od orientacji seksualnej? Jestem normalnym człowiekiem i chcę żeby nikt mi nie zabierał pieniędzy i nie układał mi życia za mnie. Tylko tyle i - jak widać - aż tyle...

polityka ideologia

by Pedrillo
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar Gelata
13 25

Popełniłeś błąd dając się wciągnąć w dyskusję o polityce, a sam ją zaczynasz w internecie?

Odpowiedz
avatar Badziong
3 11

I takim ludziom powinno się odbierać prawo do głosu (znajomym z pracy, a nie autorowi). Ludzie narzekają na inflację, na to że 500+ to teraz nic i trzeba więcej dawać. To pytanie, po _uj? Ludzie mają świadomość, że to idzie z podatków, no ale po co coś z tym zrobić, jak lepiej dostać, mimo że wcześniej zabiorą więcej. Mówię o ludziach pracujących, o patolii i nierobach się nie wypowiem.

Odpowiedz
avatar AnitaBlake
5 9

@Badziong: najgorsze że raczej 'plusow' sie nie pozbedziemy. Wiekszosc nie rozumie inflacji, skad pieniadze ma rzad itd. Powinno byc tak, ze kazdy dorosly przed pierwszym glosowaniem ma test z prostymi pytaniami. Co to inflacja, skad rzad ma pieniadze, co to sa podatki i czy ktos jest kto nie placi podatkow itd Wiele osob uwaza ze nie placi podatkow Nie bedzie lepiej z tak wyksztalconymi ludzmi

Odpowiedz
avatar 78FS
5 31

Dzięki za to, że wspierasz homofobiczną partię PIS poprzez niegłosowanie. No tak. To co robią względem ciebie to homofobia - szufladkowanie cię za orientację.

Odpowiedz
avatar RudaMaupa
0 4

@78FS: Czyżby mniejsze zło i "kto nie z nami, ten przeciwko nam"? Co rząd ta sama śpiewka.

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 grudnia 2021 o 11:32

avatar 78FS
1 7

@RudaMaupa: Nie o to chodzi, ale jeżeli ludzie będą obojętni i nie będą głosować, bo nie ma na kogo, to dobre partie się nie pojawią. Po co tworzyć partię libertariańskią, jak libertarianie nie chodzą głosować?

Odpowiedz
avatar RudaMaupa
0 0

@78FS: Po co tworzyć dobrą partię, skoro ludzie głosują na te, które są? Oddawałam zarówno głosy nieważne jak i na partie alternatywne, zdarzyło mi się też nie iść do wyborów - nadal nie jestem przekonana, że głosowanie "przeciw" to dobre wyjście.

Odpowiedz
avatar babubabu89
-4 14

Nie popierasz żadnej partii to na nie nie głosuj ale idź na wybory i oddaj głos nieważny. Niechodzenie na wybory do głupota.

Odpowiedz
avatar dayana
9 9

@babubabu89: No lepiej zmarnować czas na nieprawidłowo oddany głos. Trzeba znaleźć kogoś, z kim się najbardziej zgadza.

Odpowiedz
avatar kawo85
0 0

@babubabu89: Głos nieważny to jeszcze większa głupota niż nie iść na wybory. Już lepiej oddać głos na kogoś najbliższemu naszym poglądom niż na nikogo.

Odpowiedz
avatar pasjonatpl
3 11

@Pixi Widzę, że nie tylko ja go pamiętam.

Odpowiedz
avatar Pedrillo
9 21

@Pixi: znajdź kogoś mądrzejszego od siebie (to nie będzie trudne) i niech ci przeczyta drugi akapit, ostatnie zdanie.

Odpowiedz
avatar konto usunięte
-5 17

@Pedrillo: pamiętasz moment kiedy zacząłeś mylić fantazje z rzeczywistością?

Odpowiedz
avatar Bryanka
1 3

@pasjonatpl: Też go pamiętam i widzę, że zaczął zbaczać bardziej "w lewo" ;) Jak chorągiewka na wietrze.

Odpowiedz
avatar pasjonatpl
4 6

@Bryanka: Jak widać, to działa, bo ma kilka pozytywnych komentarzy, a ci, którzy pamiętają jego wcześniejszą twórczość i piszą o tym w komentarzach, dostają minusy.

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2021 o 19:58

avatar VAGINEER
0 2

@Pixi: ja nim jestem, a o co chodzi? Nie wierzysz w to że tacy ludzie istnieją? To jest prawdziwa homofobia - przypisywanie ludziom cech charakteru i poglądów, wiedząc tylko o ich orientacji.

Odpowiedz
avatar Jorn
-1 11

Faszystą może i nie jesteś, ale swoim nieuczestniczeniem w wyborach faszystów wspierasz. Jeśli ci żadna partia nie pasuje (a gwarantuję ci, że szanse na to, że kiedykolwiek i gdziekolwiek znajdziesz partię pasującą ci choćby w 80%, są znikome, głosuj na taką, która ci najmniej szkodzi. A lewicowymi głupkami się nie przejmuj. Lewicowy głupek pozostanie głupkiem podobnym do faszystowskiego.

Odpowiedz
avatar dracon2002
1 3

@Jorn Jakby wspierał "faszystów" to może w tym kraju byłoby trochę lepiej. Ale w polskim rządzie nie faszystów tylko prawie sami socjaliści, a to jest o wiele gorsze.

Odpowiedz
avatar bibi1991
1 9

O, wrócił! No tak, w sejmie płodek chce składać projekt "ustawy obywatelskiej" zakazującej marszów równości to pisowski bot o obraźliwym nicku znowu musiał wstawić swoją "historię" na pięć różnych portali. Nieco żenada z was, pisowcy.

Odpowiedz
avatar HelikopterAugusto
1 3

Nie ma i nie będzie libertariańskiej partii w Polsce, bo Polacy nie chcą wolności. 40 lat komunizmu i 30 lat postkomunizmu definitywnie zabiło w naszym narodzie naturalny ludzki instynkt wolności. Wystarczy obiecać ludziom pieniądze "za nic" i już się dostaje koryto. Za nic oczywiście w cudzysłowie, bo rozdawnictwo fundują ludzie pracujący. Dlatego zdumiewa mnie, że pracujący głosują na socjalistów, bo w ten sposób sami zakładają sobie stryczek na szyję. No, ale to efekt prania mózgów przez media pokroju TVP i TVN. Czeka nas nieskończone bujanie się między PiS i PO. Te dwie partie różni prawie wszystko, ale łączy jedno - socjalizm i pociąg do cudzych pieniędzy.

Odpowiedz
avatar mama_muminka
1 3

Hm, mam wrażenie, że wszystkie Twoje historie są o tym samym. "Jestem gejem i lewica jest be". I tak w kilku różnych wersjach. Nie wiem czy trollujesz za darmo czy ci płacą, ale to nawet nie jest historia tylko agitka polityczna.

Odpowiedz
avatar VAGINEER
1 3

sam jestem bi i głosuję na Konfederację xD dużo więcej hejtu spada na mnie z lewej strony za bycie "zdrajcą", niż ze strony prawej za bycie niehetero. Z moim facetem identycznie.

Odpowiedz
avatar timka
2 6

@VAGINEER: zdrajcą czego niby? jak dla mnie to co najwyzej możesz byc antyfeministą i zaściankowcem

Odpowiedz
avatar VAGINEER
0 2

@timka: dziękuję, dla mnie to komplementy.

Odpowiedz
avatar timka
4 4

ale wiesz, że libertarianie są albo bardziej prawicowi albo baraziej lewicowi? Czy tylko sobie poczytałes ogolnie o tym?

Odpowiedz
avatar kawo85
1 3

Na tym polega problem osób o lewicowych poglądach. Często nie są świadomi, że popierają marksistowską ideologię. Tolerancja, wolność, równość, ale jak masz inne zdanie to giń faszysto ! Wszystkie rewolucje w przeszłości szły z wielkimi hasłami na sztandarach a jak było w praktyce to wiadomo. Taka to tolerancja i wolność.

Odpowiedz
avatar PaniFilifionka
2 2

Autorze - uwielbiam Cię. "Żyj i daj żyć innym" powinno być dewizą życiową każdego Człowieka. Dawno temu przestałam próbować tłumaczyć to innym. Dla prawicy jestem zbyt lewicowa, dla lewicy zbyt prawicowa....a ja chcę tylko mieć święty spokój w moim łóżku, talerzu, Domu. Jednych krzywdzą moje kolorowe warkoczyki na łbie, innych to, że zamiast krzyczeć na moje dzieci - tłumaczę, a jeszcze innych stwierdzenie, że wszędzie trafiają się buce, więc wszelkiego rodzaju "mniejszości" nie są idealne. "Żyj,jak chcesz, pozwól na to innym, nikogo nie krzywdź, reaguj na krzywdę słabszych". Tylko tyle i.....aż tyle?

Odpowiedz
Udostępnij