piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Top

W szkole podstawowej chodziłam na obiady.

Przed obiadem ustawialiśmy się w dwóch kolejkach, dostawaliśmy tzw. talony, za które pani kucharka wydawała obiad.

Kolejki były dwie: jedna dla dzieci, którym obiad fundował MOPS, druga dla dzieci, których obiady opłacali rodzice. Było to strasznie upokarzające, do tego stopnia, że moja przyjaciółka wolała być głodna niż iść zjeść posiłek.

Dopóki pani opiekunka się nie zorientowała, zamieniałem się z nią, zawsze byłam buntowniczką. Rodzice płacili za moje obiady i była mi obojętna opinia innych.
Potem było gorzej, kucharka potrafiła powiedzieć przy wszystkich do takiego dziecka „idź stąd, tobie opieka płaci za obiad”.

Tata koleżanki interweniował. Usłyszał, że niech się cieszy, bo jego dzieciak je za darmo...
Moja mama również była w tej sprawie kilka razy w szkole, bez skutku.

Wspomnę tylko, że koleżanka nie pochodziła z patologicznej rodziny, ojciec wychowywał ją sam po śmierci żony i różnie wiodło się im finansowo.

Szkoła

by ~Kejtipyra

Kolega z pracy miał wóz...
Czemu miał? Otóż padł on ofiarą wyłudzaczy z OC.
A sprzęt z Ali ex... uratował mu tyłek.
Ale od początku.

Kupił sobie na tym portalu kombajn typu nawigacja, mp3 i video, kamera cofania, rejestrator przód tył.
Przednia kamera zamontowana przy lewym słupku, tak że z boku czysta szyba, a kamera jest.
Jechał, gdy nagle tuż przed nim wcisnął się wóz i od razu wcisnął hamulec.
Dochodzi do kolizji, auto kolegi ma rozwalony przód.

Pojawia się świadek, że on on jechał z tyłu i widział, jak tamten zwalniał, więc wina kolegi.

Opcja nr jeden: dajesz pan 200 zł i piszesz oświadczenie ;-)
Opcja nr dwa: wzywamy policję i masz mandat i punkty i tak płacisz z OC.

Wezwana policja i co?
Ofiara: Zwalniałem i bum!, wjechał we mnie.
Świadek: Ofiara jechała swoim pasem i sprawca go uderzył.
Kolega: Jest wideo ze zdarzenia.


Policja: Sprawa do sądu, za wymuszenie odszkodowania.

I tylko auta szkoda.

odszkodowania

by Canarinios

Okazało się, ze jestem bezdusznym stworzeniem, pozbawionym jakichkolwiek uczuć wyższych, jestem ślepa na krzywdę żywych stworzeń i ogólnie do odstrzału ze mną... A wszystko za sprawą rozliczenia podatku i sławetnego 1%, który można przekazać na dowolną organizację.

Odezwała się do mnie koleżanka z ogólniaka z pytaniem, czy już rozliczyłam PIT, bo ona jest wolontariuszką jakiegoś stowarzyszenia, które zajmuje się królikami i innymi żywymi pluszakami. Może bym zechciała wesprzeć ich organizację tym 1%, że to pozwoli ratować zwierzaki, nakarmi je, uzdrowi i w ogóle nauczy mówić i tańczyć. Wszystko super. Tyle że ja już ten PIT rozliczyłam i nieopatrznie powiedziałam, ze ten 1% przekazałam na konto syna znajomych (dziecko uszkodzone w trakcie porodu i pod stałą opieką, wyjdzie z tego, ale potrzebuje sprzętu i rehabilitacji, więc każdy grosz się liczy).

I się zaczęło... Że serca nie mam, że jak ktoś ma dziecko, to niech sam sobie na nie wykłada pieniądze, że zwierzęta bardziej potrzebują pomocy i uczucia, że skoro wiedzieli, że dziecko będzie chore, to po co urodziła, ludzie bezmyślnie się rozmnażają, a zwierzęta cierpią, bo ludzie nie potrafią okazać wsparcia już żyjącym istotom. Zamiast rodzić dzieci ludzie powinny adoptować zwierzęta, bo jeśli tego nie robią, to tylko poszerzają cierpienie, a ja to pogłębiam, bo nie dość, że mam dzieci, to jeszcze jestem w ciąży, no i ten 1% podatku zamiast na zwierzęta oddałam na dziecko... No szok.

Ja jestem naprawdę wyrozumiała, ale serio? Stawiać wyżej królika niż człowieka? Ja kocham zwierzęta, mam kota przybłędę, dokarmiam inne dzikie koty, wspomagam pobliskie schronisko. Rozumiem determinację takich wolontariuszy, ale ich myślenie chyba się kłóci samo z sobą, bo jak można jednocześnie walczyć o lepszy byt jakiegoś żywego stworzenia i negować pomoc innym?

by bajkowa92

Małe dzieci płaczą. Czasem ciszej, czasem głośniej. W domu, na spacerze, na zakupach. W dzień i w nocy też. Jedne płaczą często, inne raz na ruski rok, ale ciężko się nie zgodzić, że małe dzieci płaczą, prawda?

Co zrobicie, drodzy czytelnicy, gdy obudzi was w nocy dziecko sąsiadów? Irytująca sytuacja.

Moja sąsiadka, by dać upust swojemu niezadowoleniu, zdecydowała się stukać do nas przez ścianę, naśladować płacz dziecka, krzyczeć i przeklinać. I nie, mały nie wył jak syrena strażacka przez całą noc, obudził się z płaczem kilka razy, po chwili dawał się uspokoić i po paru minutach zasypiał.

Nie wiem, co to miało znaczyć, do tej pory ta kobieta nie sprawiała wrażenia nienormalnej.

by Locust

Odnośnie wiedzy technicznej kasjerów w dużych sieciówkach.


Otrzymałem bony do popularnego sklepu z AGD i RTV. Bony były dostarczone w formie elektronicznej i należało je jedynie wydrukować. Tak uczyniłem. Poza elementami dekoracyjnymi taki bon posiadał unikalny nr identyfikacyjny w formie kodu paskowego i wypisany niżej w formie tekstowej. Wydrukowałem sobie wszystkie bony i ruszyłem na zakupy.

Udałem się na do najbliższej placówki owej sieci i z całej oferty wybrałem interesujący mnie produkt. Podczas płacenia podaję kasjerce bon. Niestety skaner nie był w stanie złapać kodu pod żadnym kątem, więc kasjerka wpisała go ręcznie, przepisując każdą cyferkę spod kodu kreskowego. PIK i wychodzę szczęśliwy z udanym zakupem. Został mi jeszcze jeden bon i będąc akurat w innej placówce, postanowiłem go wykorzystać. Sytuacja przy kasie ta sama (może kod był niewyraźny na wydruku).

Kasjerka: Nie mogę zeskanować kodu. Proszę o X zł.
Ja: To proszę ręcznie przepisać kod. Jest wyraźny.
K: Nie mogę, proszę pana. Bony możemy jedynie skanować. Nie możemy tego wpisywać ręcznie, bo system nam tego nie uzna.
J: Ale pani wie o tym, że wpisanie kodu czy zeskanowanie go to dla systemu jedno i to samo, bo to ten sam numer, tylko że zapisany w innej formie?

I tutaj taka przepychanka słowna na temat zasad działania skanowanego kodu i możliwości wpisywania go ręcznie.

K: Nam na szkoleniu zabroniono wpisywać ręcznie kody bonów!

I masz. Z takim argumentem nie będę już dyskutował. Przy którejś próbie i na innej kasie w końcu usłyszałem PIK.

Ciekawostka: w obu przypadkach byłem obsługiwany przez panie w podobnym 50+ wieku. Druga kasjerka ponoć była kierownikiem kas.
Pytanie: Czy kierownictwo tak bardzo upraszcza proces szkolenia, że nie edukuje swoich pracowników z zakresu zasad działania kas oraz form płatności, czy osoby w tym wieku uważają, że już nie muszą się nic nowego uczyć?
Cytując klasyk:
„Londyn... Nie ma takiego miasta. Jest Lądek...”.

Sklep dla Inteligentnych

by Meverg