piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Wczoraj miałem sprawę w sądzie i uznano moją rację i tylko przez wideo rejestrator.
Ale od początku.

Stoję na lewoskręcie i nagle karetka z tyłu. Uciekać/ustąpić nie ma gdzie, to ruszam pomału na czerwonym i od razu gdy karetka ma możliwość staję i ją przepuszczam.
Jest to zgodne z przepisami.
Po chwili zatrzymują mnie niebiescy za przejazd na czerwonym. Mówię o karetce i przepisie, a ci że karetki nie widzieli.
Cóż rejestrator jest ukryty w obudowie lusterka, to myśleli frajer ;-)
Nie przyjmuję mandatu.

Rozprawa.
Drogówka: Olałem sygnalizację i wjechałem na czerwonym.
Ja Jechała karetka itd.
Drogówka: Karetki nie było.
Ja/Prawnik: Nagranie z kamerki, słychać, a potem widać karetkę, potem podjazd policjantów.

Sąd: Yyyy... Mandat bezzasadny.

policja

by bayhydur
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar PiekielnyDiablik
30 34

konsekwencje wobec policjantów, za fałszywe zeznania?

Odpowiedz
avatar Naa
32 34

@PiekielnyDiablik: Oby. Kiedyś czytałam, że przed II Wojną Światową ludzie, którzy zawodowo zajmowali się obroną prawa (policjanci, żandarmi, prokuratorzy,...) w momencie, gdy zostali przyłapani na łamaniu prawa, z automatu dostawali kary znacznie wyższe, niż zwykli obywatele. Przydałoby się wrócić do tego zwyczaju.

avatar imhotep
3 5

@Naa: W Bydgoszczy ostatnio policjant jadąc na sygnale przejechał na czerwonym i spowodował dosyć poważną stłuczkę. Jadąc na sygnale miał prawo przejechać na czerwonym, ale pierwszeństwa nie miał. Czyli był sprawcą kolizji, oba auta zabrane na lawecie. Policjant dostał... upomnienie.

avatar Balbina
8 14

@Lypa: Ostatnio mój kolega załapał mandat za pasy(2 punkty i 100 zł) Miał pasy zapięte ale było ciemno plus czarna kurtka. Radiowóz go wyprzedził,zatrzymał no i mandacik. Na jego zapytanie jak wytłumaczą zapięte pasy odpowiedzieli ze pewnie zapiął jak go wyprzedzali. Słowo przeciwko słowu.Nie wygrałby w sądzie bo daliby wiarę policji. Zamierza kupić kamerkę.

avatar Fahren
16 18

@Balbina: Wygrałby, bo policjanci nie mieliby jak udowodnić mu niezapiętych pasów

avatar Balbina
8 10

@Fahren: Póżniej sobie pomyślał że mógł nie przyjąć mandatu i walczyć w sądzie.Ale już po ptokach jak to się mówi.

avatar zeebee
4 6

Byłem w podobnej sytuacji- przejście na czerwonym świetle. Było to ok 4.45 rano, sygnalizatory się dopiero włączyły w momencie gdy byłem na przejściu. Teoretycznie można wygrać, ale to kosztuje trochę drożej niż zapłacenie mandatu. Stracone dniówki na rozprawy, adwokat, itp kontra 50zł mandatu. Na tym żerują Przedstawiciele Prawa. Mają wyniki,

avatar Fahren
14 16

To chyba idzie z urzędu, kara za fałszywe zeznania przed sądem, po pouczeniu o odpowiedzialności karnej... czy jakoś tak

Odpowiedz
avatar Morog
2 2

Sądy nie tylko w przypadku Policjantów ignorują fakt składania fałszywych zeznań. Podobnie było na mojej sprawie rozwodowej. Żona wymyślała niestworzone rzeczy i sąd w oficjalnych wyroku napisał że "nie dał jej wiary". I na tym sprawa się skończyła, nikt jej za kłamstwo nie ukarał.

Odpowiedz
avatar Jaladreips
2 2

Brakuje jeszcze wiadomości, że policjanci zostali dyscyplinarnie zwolnienie i otrzymali zarzuty za składanie fałszywych zeznań.

Odpowiedz
avatar imhotep
3 5

@Jaladreips: phi, za co zwolnieni? Teraz się nie udało, ale w 10 innych przypadkach tak, bo ktoś nie miał wideorejestratora.

Udostępnij