piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Wracałem z ciężkimi zakupami z galerii handlowej, nieopodal której jeżdżą tramwaje. Kto mieszka w Poznaniu, ten wie, że nie ma w tym mieście metra, tylko kursuje PST (Poznański Szybki Tramwaj).

Moją uwagę przykuło 4 chłopaków w wieku 11-12 lat, którzy biegali po torach, powodując, że tramwaj ledwo rozjechałby jednego z nich.

Krzyknąłem do nich, że to nie miejsce do zabawy i że jak nie pójdą to wezwę policję.Usłyszałem wpierw:

- CHWDP! JP 100%!

A potem "wiązankę" w moją stronę. Na takie dictum zadzwoniłem pod 997. W oczekiwaniu aż ktoś odbierze usłyszałem,że "konfident dzwoni".

Finał historii: chłopacy uciekli dalej po torach, policja obiecała monitorować to miejsce.

Do teraz zastanawiam się, czy ich rodzice wiedzą, jak spędzają czas ich "pociechy"...

PST Poznań

by Nivusiek
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar BlackAndYellow
21 21

Ale przecież to nie mógłby być mój X, on jest taki grzeczny i posłuszny :)

Odpowiedz
avatar konto usunięte
2 4

Dzieci potrafią udawać grzeczne, a przy kolegiach to coś innego.

avatar Nikusia1
1 1

@BlackAndYellow: O ile to nie wzorce wyniesione z domu. Mało to mamy dresów i ich dam serca, którzy to w duchu patriotyzmu niszczą mienie publiczne tego typu hasłami? Jak dzieciak dorasta w takim środowisku, to tak to się kończy. Zresztą chłopaki musiały przebywać wśród tego typu ludzi, bo odzywki w stylu chwdp czy konfident dzwoni nie są czymś, co dzieci by wymyśliły. Pytanie czy ci ludzie to środowisko kolegów czy rodziców...

avatar Naa
11 11

I po co wchodziłeś w drogę ewolucji?

Odpowiedz
avatar Caron
25 25

@Naa: bo jak Pestka w kogoś pindolnie, to utrudnienia w ruchu długie :(

avatar Naa
9 11

@Caron: Ale oni teraz gotowi dożyć wieku rozrodczego, rozmnożyć się, i w następnym pokoleniu będzie takich jeszcze więcej. I co potem, "Idiokracja"?

avatar kitusiek
2 8

@Naa: Najpierw muszą znaleźć kogoś, komu mogą przekazać swoje 23 chromosomy, a to już takie łatwe nie jest ;)

avatar Naa
10 12

@kitusiek: Obawiam się, że mają koleżanki na zbliżonym poziomie, i te koleżanki już nie mogą się doczekać, żeby zostać maDkami :(

avatar Imnotarobot
3 3

@Naa: Mnie tam idiotów nie szkoda. Ale żal mi ludzi, którzy przez głupotę takiego bachora zostaliby z traumą do końca życia.

avatar pasjonatpl
1 1

@kitusiek: Polecam film "Idiokracja". Mam nadzieję, że to tylko głupawa komedia, a nie nasza przyszłość, ale tam idioci nie mieli najmniejszego problemu z rozmnażaniem. W świecie realnym też nie mają. Największy przyrost naturalny jest w klasach niższych, a zwłaszcza środowiskach patologicznych. Mam na myśli zamożniejsze społeczeństwa, w tym Polskę, bo jednak stoi znacznie lepiej niż kraje Trzeciego Świata. Tam z kolei to kwestia fizycznego przetrwania. W przypadku dużej śmiertelności duża liczba potomstwa zwiększa szanse na przetrwanie materiału genetycznego. Jest większa szansa, że przynajmniej jedno przeżyje. W krajach, gdzie nie ma takiego problemu, najwyższy przyrost naturalny występuje w środowiskach patologicznych, gdzie rodzice nie martwią się, z czego utrzymają dziecko i zapewnią mu dobry start w życiu. Wręcz przeciwnie. Na ogół mają to kompletnie w d...e.

avatar kierofca
8 10

Było gówniarzy uświadomić politycznie że nie konfident, tylko sygnalista!

Odpowiedz
avatar rodzynek2
8 8

A potem będzie coś w rodzaju, że motorniczy nie celowo wyhamował albo, że taka znieczulica, nikt "biednych" chłopaków nie ostrzegł.

Odpowiedz
avatar Caron
8 8

@rodzynek2: PST jeździ do 70km/h, małe szanse na skuteczne hamowanie.

avatar rodzynek2
9 15

@Caron: Ale i tak będzie wina motorniczego. Podobnie, jak z pieszymi i kierowcami. Co z tego, że gapiący się w telefon pieszy wszedł na jezdnie tuż przed jadący samochodem- i tak wina kierowcy

avatar Caron
2 6

@rodzynek2: skąd takie informacje? jak wtargnął na jezdnię - widać to po miejscu uszkodzenia auta, jak siedzi na torach mimo zakazu - trudno.

avatar imhotep
0 8

@Caron: Jak ktoś ci wtargnie na jezdnię i go zabijesz, możesz siedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci.

avatar rodzynek2
3 5

@Caron: Co z tego, że policja, sąd uniewinni, powiedzą: pewnie miał znajomości. W opinii rodziny "ofiary" tragedii wszyscy są winni, tylko nie oni, nie ich dzieci, czy najbliżsi.

avatar Painkiler
1 1

@Caron: Pieszy wbiegający na jezdnię w ciągu sekundy może pokonać połowę długości pasów, natomiast samochód jadący 50km/h w ciągu sekundy pokonuje długość ok. 13m, a droga hamowania to około... 30m. Do tego dolicz czas na reakcję, który trwa do 0.5s i finalnie mamy pieszego który z punktu widzenia uszkodzeń pojazdu "nie wtargnął" bo dostał dzwona jak był w połowie pasów i kierowcę który nie miał fizycznej możliwości zatrzymania pojazdu w bezpiecznej odległości.

avatar Odril
10 10

Drugie pokolenie rosnie, rodzice nauczyli jak reagowac na policje

Odpowiedz
avatar BiAnQ
-2 8

Styl pisania koszmarny, cieżko takie cos czytać....

Odpowiedz
avatar Lynxo
5 5

Bys sie zdziwil. Znajomego kolega z podworka od kiedy tylko mogl wychowywal dzieciaka w wierze jp na 100%.

Odpowiedz
avatar Zmora
2 4

"Kto mieszka w Poznaniu,ten wie,że nie ma w tym mieście metra,tylko kursuje PST (Poznański Szybki Tramwaj)." Zdawało mi się, że w Polsce generalnie nikt sie metra nie spodziewa, więc po kiego ten wstęp?

Odpowiedz
avatar Baobhan_Sith
2 2

@Zmora: Odkąd w Świebodzicach mamy Rio de Janeiro to różnych cudów można się spodziewać.

avatar refael72
3 3

Za moich czasów było normalnie. Przypadkowy przechodzień mógł gnoja za ucho do ojca doprowadzić na spranie dupy.

Odpowiedz
avatar mooz
0 0

Tak przy okazji, zbaczając lekko z tematu: czy ktoś wie czym się różni Szybki Tramwaj od zwykłego? Z jaką prędkością się porusza, ile km/h szybciej od normalnego?

Odpowiedz
avatar LoonaThic
0 0

Jacy rodzice?

Odpowiedz
Udostępnij