piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Lat temu kilkanaście, bardzo męska, jeśli chodzi o personel, firma. Moja mama dostała awans na kierownika działu. Od razu jeden z kierowników działów równoległych zaczął być dla niej problemem. Wyraźnie rzucał jej kłody pod nogi, był opryskliwy, ignorował jej zdanie, itp. itd. W końcu podczas jednej z kłótni wyszło, co go bolało:

- JA NIE POZWOLĘ, ŻEBY JAKAŚ BABA ZARABIAŁA TYLE SAMO CO JA.

No cóż, za naruszone ego odpowiedzialności nie przyjmujemy.

PS. A dla ciekawych - mama ma naturę "jestem grzeczna, dopóki inni są grzeczni" i bardzo ostry język. Po tym oświadczeniu poczuła się całkowicie rozgrzeszona i zaczęła tak mieszać z błotem faceta za każdym razem, kiedy powiedział coś głupiego na zebraniu, że po paru miesiącach bał się odezwać.

by Akwilla
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar bazienka
14 20

brawo mama! pan nie powiedzial tego w obecnosci szefa? ja bym jeszcze zebrala dowody knucia pana i poslala szefowi

Odpowiedz
avatar Akwilla
27 29

@bazienka: Nie trzeba było. Facet zrozumiał aluzję i po jakimś czasie zakopali topór wojenny. A że w sumie był dobry w swojej robocie, mama wybrała formę "sama cię nauczę, że się z babami nie zadziera", zamiast lecieć na skargę. Wszystkim to na dobre wyszło.

avatar bazienka
10 18

@Akwilla: na szczescie, bo urazenie meskiego ego roznie sie konczy, niektorzy sa pod tym wzgledem niereformowalni ;)

avatar Armagedon
29 33

@Akwilla: "JA NIE POZWOLĘ, ŻEBY JAKAŚ BABA..." No, ciekawa jestem, co on w ogóle w tej kwestii miał "do pozwalania"? Jak dla mnie - zakompleksiony, szowinistyczny dupek. A to, że twoja mama nie poleciała na skargę oznacza właśnie, że wybrano odpowiednią osobę na odpowiednie stanowisko. Dobry kierownik tego typu problemy rozwiązuje sam. Nie po to go awansowali, żeby użalał się nad sobą i wypłakiwał zwierzchnikom w mankiet. Twoja mama to musi być twarda sztuka. Do tego kompetentna i konkretna. Lubię mieć takich szefów.

avatar bazienka
-1 1

@Armagedon: bylo to "niepozwalanie" uzgodnic z szefem, gadajac o podwyzce ;) zawsze mnie cieszy, jak osoby niedecyzyjne rzucaja grozby bez pokrycia :)

Udostępnij