piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Chciałabym podziękować serdecznie sąsiadowi, który zwinął nam piłę stołową dzień po tym, jak wstawiliśmy ją do blokowej piwnicy. Drzwi do piwnic były nienaruszone, więc złodziej miał klucz, a nasza kłódka, marna, powieszona głównie jako znak "nie wchodzić, prywatne", była jedyną wyłamaną w ciągu piwnic poszczególnych mieszkań.

Za co dziękuję? W pile spalił się całkowicie silnik, chcieliśmy ją za parę dni wynieść na śmietnik dla złomiarzy, więc szanowny sąsiad oszczędził nam zachodu.

A ojciec kupił porządną kłódkę, bo okazuje się że solidne drzwi wejściowe do bloku i do piwnic nie wystarczają, jak ma się złodzieja wewnątrz budynku.

by Akwilla
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar mijanou
15 15

Niestety- zadna kłódka nie powstrzyma złodzieja ale jeśli jest solidna to utrudni mu chociaż zadanie.

Odpowiedz
avatar Akwilla
9 9

@mijanou: Dlatego teraz nie ma tam nic cenniejszego od paru kafelków które zostały nam po remoncie łazienki.

avatar imhotep
5 5

@Akwilla: I tak się pilnuj, koledze kiedyś zwinęli z piwnicy 5kg proszku do prania, bo nie było nic innego do zabrania ;)

avatar Bezymienna
3 3

@Akwilla: Dyskretna kamerka + inne wyglądające na cenne trofeum = znalezienie winnego/winnej.

avatar Iceman1973
14 14

Mi ukradli z korytarza rower. Z ostatniej kondygnacji gdzie nie ma już mieszkań (półpiętro ze strychu). Zawsze tam zostawiałem bo kamienica zamykana. Podejrzewam który sąsiad to zrobił ale za rękę nie złapałem.

Odpowiedz
avatar Armagedon
4 6

@Iceman1973: No i dlatego w moim budynku już od lat wiszą kamery na każdym piętrze, oraz w windach. A także w piwnicy. Koszty spore, ale jakoś spłaciło się w ratach comiesięcznych, po cztery dychy do czynszu. Ale, fakt, że zabezpiecza to tylko przed złodziejem domowym, że tak powiem. Bo jak jakaś obca menda wlezie na klatkę i zwinie coś z korytarza - to szukaj wiatru w polu. Nawet jeśli policja ma portret z monitoringu - to i tak będą szukać długo i namiętnie.

avatar greggor
2 2

"Nawet jeśli policja ma portret z monitoringu - to i tak będą szukać długo i namiętnie." @Armagedon: 30 dni musi minąć do umorzenia czy jakoś tak.

avatar hulakula
3 3

@greggor: dajmy panom policjantom szansę, czasami mają zrywy. i np. po pół roku publikują nagranie z monitoringu, jak ktoś przywłaszcza zgubiony w autobusie telefon.

avatar ankhar
2 2

@greggor: A gdzie tam, kiedy ostatnio miałem doczynienia z policją, informację o umorzeniu dostałem po 2 tygodniach.

avatar Hedwiga
1 3

Ja bym powiedziała, że raczej nie sąsiad-złodziej, tylko głupi sąsiad który zostawił otwarte drzwi. U mnie w bloku drzwi do piwnicy ludzie nagminnie zostawiają otwarte.

Odpowiedz
avatar Dziewczynazmarcepanu
2 2

@Hedwiga: Wykazujesz chyba zbyt wielką wiarę w ludzi, uznając, że to tylko głupota, a nie złe zamiary jakiegoś sąsiada

avatar Akwilla
4 4

@Hedwiga: Przypadkowy złodziej, który przypadkiem znalazł otwarte drzwi wejściowe (mamy domofon), potem przypadkiem znalazł otwarte drzwi do piwnic, przypadkiem wybrał jedną jedyną, nie wyróżniającą się piwnicę, do której ktoś przypadkiem dzień wcześniej wsadził coś potencjalnie cennego. Średnio mi się chce w to wierzyć

avatar Aster812
5 5

U mnie swojego czasu nie chciało się złodziejom walczyć z kłódką, to podnieśli drzwi na zawiasach.

Odpowiedz
avatar hulakula
1 1

@Aster812: a jak są drzwi wyważone, to potem inaczej to traktuje ubezpieczyciel do odszkodwania, bo to nie jest włamanie :-)

avatar Trepan
1 1

mam nadzieję, że smerfy zawiadomione natychmiast. za to grozi 12 lat (kradzież w włamaniem ma inny paragraf niż kradzież, nie obowiązuje niska szkodliwość przy małej kwocie). złodziejstwo należy tępić bezwzględnie. co do wartości samej piły, prawdopodobnie w kilkudziesięciu złotych dałoby się ją usprawnić i sprzedać kilak razy drożej.

Odpowiedz
Udostępnij