piekielni.pl

Pokaż menu
Szukaj

Dołożę swoje co nieco odnośnie firmy kurierskiej (taka, jak placek z bakaliami).

Zamówiłam w czwartek opony na stronie internetowej, sprawdzam dostawę i dla pewności potwierdzam jej warunki telefonicznie. Wszystko gra, wg firmy kurierskiej "termin dostawy następnego dnia roboczego po dniu nadania przesyłki" (§4 pkt. 3d).

W piątek telefon na infolinię, bo nie widzę mojej przesyłki. Miła pani odpowiada, że jest ok i z opóźnieniem wprowadzają informacje do systemu. Niech jej będzie.

Poniedziałek - powtórka z rozrywki.

Dziś, wtorek, jest informacja w systemie: przesyłka została wprowadzona na magazyn doręczający. OK, powinno być już z górki, ale nie.

Z ciekawości dzwonię, kiedy mniej więcej będzie kurier, odpowiedź - kuriera dziś nie będzie.

Z ciśnieniem powyżej granic dopuszczalnych jadę do magazynu firmy z pytaniem, gdzie są moje opony.

Są, tam leżą, kurierowi nie zmieściły się do auta i miał do pani przyjechać jutro, jeśli zmieszczą się do jego auta.

kurierzy

by margotx
Dodaj nowy komentarz
avatar SecuritySoldier
17 17

Niech mi ktoś podpowie z tym rebusem o cieście z bakaliami...

Odpowiedz
avatar Face15372
5 5

@SecuritySoldier: może sernik z wkładką :). A tak serio, też nie mogę skojarzyć.

avatar Painkiler
6 6

@Face15372: Ciasto to zapewne keks. Sam musiałem dobrą minutę pomyśleć nad tym rebusem.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2016 o 17:31

avatar Zmora
3 7

@SecuritySoldier: Jeszcze jakby to było ciasto, to można by strzelać, że może keks (choć o takim kurierze nie słyszałam. Ale placek? Nie mam pojęcia.

avatar damien26
4 4

@Face15372: fakt cięzko :) może makowiec ? ale nie znam takiej firmy :) Wgl. niech mi ktoś powie jaki jest sens niepodawania nazwy firmy/ miasta ?

avatar lina_inverse
14 14

@SecuritySoldier: Zdaje się, że chodzi tu o firmę K-EX ;)

avatar damien26
4 4

@lina_inverse: Pewnie tak :) Ale czemu autorka nie napisze że chodzi o firme taką a taką tylko każdy tu to ukrywa ?

avatar sla
-3 7

@damien26: Chyba by nie oberwać pozwem od firmy.

avatar damien26
5 5

@sla: Ale nikt mięsem nie rzuca a jedynie wyraża opinie/ opisuje doświadczenie z daną firmą więc jest to nic o co można by pozwać. Co najwyżej historie zmyslane mogły by mieć problem :D

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2016 o 17:53

avatar sla
-1 7

@damien26: Prawdziwa historia także mogłaby się skończyć problemami dla autora. Nie masz dowodów? To oczerniasz firmę. Dlatego dla bezpieczeństwa nie podaje się bezpośrednio nazw sklepów - nikt z działu prawnego raczej nie będzie (raczej) wyszukiwał tekstów w necie o "czerwonym owadzie".

avatar damien26
-1 1

@sla: no ale autorka ma dowody, bo ma przecież nr paczki, wykonane połączenia itd. Ale w sumie dzięki za wyjaśnienie :D plus dla ciebie

avatar margotx
0 2

@sla: sytuacja z wczoraj, opony rozmiar 255/80 r18, co do nazwy firmy wolę nie podawać, liczę na to że czytelnik się domyśli.

avatar rennard
5 9

Termin dostawy w całej unii europejskiej wynosi 72 godziny od nadania przesyłki, to co podają na stronie to 'szacowany czas dostawy' Dopiero po 72 godzinach można pisać reklamacje. Cóż, kurier ma za mały samochód zapewne, albo ktoś za późno podstawił i opony już się nie zmieściły, albo cały samochód od razu był pakowany z myślą o tym że Twoja przesyłka nie będzie dostarczona. ps. placek z bakaliami? :D

Odpowiedz
avatar Gawron
6 6

@rennard: To zależy od umowy jaką się ma z przewoźnikiem. Moja firma ma zastrzeżone doręczenie paczki na następny dzień (czyli teoretycznie 24 godziny). Cóż K-EX to jak na razie dosyć mała firma (w porównaniu do konkurencji np. DPD czy FedEx) lecz póki co broni się jedynie ceną bo jeśli chodzi o jakość usług to czasami jest naprawdę tragicznie. Najgorsze jest to że kurierzy (mimo że firma posiada coś takiego jak listy przewozowe pisane ręcznie) często w trakcie odbioru towaru od kontrahenta nie posiadają przy sobie listu przewozowego i odbiór potrafi się przeciągnąć nawet do 3 - 4 dni.

avatar rennard
2 2

@Gawron: Swego czasu pracowałem na supporcie pewnego sklepu wysyłkowego, w gorących okresach zawsze były problemy z dostarczaniem przesyłek i w tedy też nasi opiekunowie z firm przewozowych przekazali nam info o tych 72 godzinach. Prawnicy to sprawdzili i ponoć faktycznie jest taki przepis obowiązujący wszystkich przewoźników na terenie unii. Oczywiście z wyłączeniem tych którzy mają podpisane umowy z wyraźnie określonym czasem dostawy :)

avatar Miczie
2 2

Czyżby o keks chodziło?

Odpowiedz
avatar katem
3 3

A co Ci matka kuriera zawiniła ? To, że miała pecha i urodziła tego syna, to jeszcze nie powód, aby ją wyklinać. Pewnie chciała wychować jak najlepiej.

Odpowiedz
avatar yahoo1340
-1 1

moze kurier jezdzi tico?

Odpowiedz
avatar czolgista1990
3 3

@yahoo1340: od tico sie odczep, nawet do niego wejdą 4 opony ;P

avatar SirCastic
3 3

...ja sobie siedzę ostatnio w firmie, a tu sms że: kurier nie zastał nikogo pod wskazanym adresem, następna dostawa za dwa dni. Paczka nie pilna ale droga i przedpłacona. Pytam personelu, oglądam monitoring - nicość... magia?

Odpowiedz
Udostępnij